كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
سشسشس

سشسشس

سشسشس

سشسشس

سشس

سشسشس

سشسشس

سشسشس

ffdf

fdfdf

fdfdf

fdfd
1397/10/10 دوشنبه گزارش فعالیت های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک

معرفی کتاب هرهفته در نمازجمعه شهرآبیک

 اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با مشارکت وهمراهی ستاد اقامه نماز جمعه و دفتر امام جمعه شهر آبیک هرهفته با معرفی یک کتاب در موضوعات مختلف مهمان نمازگزاران نماز جمعه شهر آبیک میباشد.

بهزادجعفری عضو فعال کتابخانه های شهرستان آبیک معرف این کتابها بوده که در این هفته کتاب مفاتیح الحیات نوشته  علامه جواد آملی  برای نمازگزاران معرفی گردید.این برنامه در راستای جامه عمل پوشانیدن به سیاستهای نهاد کتابخانه ها مبنی بر ترویج فرهنگ مطالعه در فضاها و اماکن مذهبی و عمومی صورت میگیرد.

بیش از  800 نفر از شهروندان آبیکی در مسابقه کتابخوانی حقوق شهروندی و700 نفر درمسابقه کتابخوانی ضیافت بلا که ویژه روستاهای شهرستان آبیک بود شرکت نمودند.

استقبال وشرکت مخاطبان در مسابقه کتابخوانی حقوق شهروندی موجب تکثیر سوالات وتمدید مسابقه گردید.

همچنین  مسابقه کتابخوانی با عنوان منشورحقوق شهروندی درسطح شهرستان آبیک درحال برگزاریست که بدلیل استقبال پرشور اعضا و مراجعین پاسخنامه وسوالات مسابقه در دو مرحله تکثیر گردیده وتعداد 800برگه مسابقه توزیع گردیده که پس از اتمام مهلت شرکت درمسابقه به قید قرعه به برگزیدگان جوایزی اعطا خواهدشد. محتوا وموضوع کتاب مربوط به مسابقه کتابخوانی از منشور حقوق شهروندی میباشد که توسط ریاست جمهوری به دستگاهها درجهت اجرایی نمودن ابلاغ شدو مواردی که جزوحقوق شهروندان میباشد و توسط دستگاههای اجرایی میبایست رعایت و اجراگردداشاره شده است.

این مسابقه با مشارکت فرمانداری و اداره کتابخانه های شهرستان آبیک واداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آبیک برگزارگردیده و درنمازجمعه وکتابخانه ها وفضاهای عمومی کتاب بصورت رایگان درمیان اقشارجامعه توزیع گردیده است. قبلا نیز بمناسبت ماه محرم و صفر مسابقه کتابخوانی برگرفته از کتاب ضیافت بلا درسطح شهرستان وبویژه در روستاهای شهرستان برگزارگردیدکه با استقبال خوب شهروندان مواجه گردید.

بیش از 700نفر از روستاییان آبیک در مسابقه کتابخوانی ضیافت بلا شرکت نمودند.

 درمسابقه کتابخوانی ضیافت بلا که در ماههای محرم و صفر ویژه روستاهای شهرستان آبیک با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در هر مکان و زمانی  برگزارگردیده بود بیش از 700نفر شرکت نمودند که به برگزیدگان مسابقه جوایزی اهدا خواهد گردید. این مسابقه با همکاری و مشارکت خوب بخشداریها و دهیاریهای شهرستان اجرایی گردید.

اجرای طرحهای عمرانی درکتابخانه ها در راستای تکریم ارباب رجوع و اجرای منشورحقوق شهروندی

در راستای اجرایی نمودن منشورحقوق شهروندی در سطح کتابخانه های شهرستان آبیک فعالیتهای عمرانی مهمی از قبیل تامین نور و روشنایی پیرامونی کتابخانه هاو محوطه داخلی کتابخانه ها ونصب دوربین مداربسته و پایش تصویری کتابخانه ها و پیرایش عمرانی ورودی و نصب حفاظ ونرده  وجداسازی سرویسها در کتابخانه های آبیک انجام شد.

بيشتر