كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
6565

556

32

2323

2323

2332

233

2332

2323
1397/10/15 شنبه رونمایی از کتاب حیات و تربیت در آموزه‌های قرآنی و علوم انسانی توسط کتابخانه عمومی بویین زهرا

در این مراسم که با حضور جمعی از دانش آموزان مدرسه فاطمیه در کتابخانه  انجام شد . ام البنین فیروزی نویسنده کتاب درباره ویژگیهای این کتاب توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند. ایشان بیان کردند برخی والدین درباره ی مراحل زندگی فرزندانشان اطلاعات مبهم و اندکی دارند و قادر به اتخاذ تدابیر تربیتی متناسب نیستند؛ به همین دلیل ضرورت فرهنگی و اجتماعی ایجاب می کند به بررسی مراحل حیات انسان و تربیت متناسب با آن پرداخته شود.

این نوشتار با روش تحلیلی-تطبیقی همراه با ساختاری جدید و مبتکرانه، باانعکاس برخی از آموزه های دین اسلام که شامل آیات و روایات است، مراحل زندگی را مورد توجه و بررسی قرار داده است. در گام بعدی بهره برداری از نظریات علوم انسانی، اساس مراحل زندگی از دیدگاه این علم نیز مورد بررسی قرارگرفته است.

سپس به بررسی مراحل حیات انسان پرداخته و ادامه دادند آفرینش انسان از خاک است. و سپس از شیرخوارگی تا دو سالگی ، مرحله پیش دبستانی،مرحله دبستان ، نوجوانی و جوانی و میانسالی و پیری را پشت سر می گذارد. در ادامه ویژگیهای هریک از مراحل را برشمردند .

بعد از معرفی کتاب ایشان به سوالات حضار پاسخ دادند. سپس در قالب مسابقه از سخنان ایشان سوالاتی مطرح شد و حضار پاسخ دادند که به چند نفر جوایزی تقدیم شد.

نشست کتاب خوانی مدرسه ای آذرماه در مدرسه آفرینش توسط خانم علی پور برگزار شد.

در این نشست دانش آموزان کیانا خیری، معصومه اسکندرلو، زهرا مرادی، اعظم ساکی و کوثر آقابابایی به از معرفی کنندگان کتابها به سوالات بچه های کلاس پاسخ معرفی کتاب های: ننه زغالی سیاه خالی، حلزون خرگوشی، تودیگه کی هستی؟،گنجشک و بند رخت، چوبدستی برای بهترین شبان پرداخته و خلاصه ای از قصه کتابها را برای بچه ها شرح دادند. سپس هر کدام دادند.

سپس در قالب طرح امانت کتاب در مدرسه تعدادی ازکتابهای کتابخانه در کلاس به دانش آموزان امانت داده شد.

همچنین مسابقه کتابخوانی توسط معصومه علی پور با خلاصه سازی کتاب خودی نشان بدهیم تالیف : علی محمدصالحی انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دو صفحه و بیان مطالب مفید کتاب در نیم ساعت برای بازدید کنندگان اجرا می شد که در پایان ده سوال تستی در قالب مسابقه کتبی به ایشان داده می شد تا به آن پاسخ دهند .

این برنامه در میان شش گروه از بازدید کنندگان مقطع متوسطه اجرا شد که  استقبال مدارس را به همراه داشت. همچنین مسابقه کتابخوانی به صورت شفاهی از کتاب حیات و تربیت در آموزه‌های قرآنی و علوم انسانی نوشته : ام البنین فیروزی  نشر هاجر در کتابخانه برگزارشد.

بيشتر