كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسی
1397/10/15 شنبه برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف در کتابخانه عمومی شهید مطهری

کتابخانه عمومی شهید مطهری ضیا آباد جهت آشنایی اعضای نوجوان کارگاه ها و دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کند ، که ازجمله برگزاری کارگاه آموزشی سامانه سامان بود که طی ان مخاطبان  با نحوه جستجو و عملکرد سیستم سامان آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استا قزوین، در این کارگاه آموزشی که اعضای فعال نوجوان شرکت داشتند با راهنمایی کتابدار با نحوه جستجو و بازیابی کتاب توسط اینترنت و سیستم سامان آشنا شده و در عمل به بازیابی چند کتاب پرداختند.

همچنین در این کارگاه آموزشی اعضا با فواید و مضرات اینترنت برای نسل جوان و خانواده ها و همچنین با تاثیر فضای مجازی بر روابط بین خانواده ها نیز آشنایی اجمالی پیدا کردند.

سیستم یکپارچه جستجوی کتاب تحت عنوان "سامان" به نشانی www.samanpl.ir امکان جستجو، رزرو و تمدید را  از هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد و همچنین از هر مکانی به کاربران که اعضای کتابخانه می باشند را می دهد.

در راستای گرامیداشت 9 دی که به نام روز بصیرت نامگذاری شده است چند برنامه فرهنگی در کتابخانه شهید مطهری برگزار شد.

در نشست بصیرتی که با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه برگزار شد اعضا در جریان حوادث و جریانات پس از انتخابات 88 قرار گرفتند و به بحث و بررسی عوامل فتنه و راهکارهای شناخت و مبارزه با فتنه پرداختند. در این نشست کتابدار کتابخانه تصریح کرد همواره فتنه هایی در طول تاریخ برای نسل بشر رخ داده است و شناخت حقایق و تشخیص حق از باطل در دوره فتنه به دلیل مسموم بودن فضا کار دشواری است و بزرگترین و مهمترین فتنه در جهان اسلام در جریان جنگ صفین رخ داد.

در این نشست کتاب "وظایف در شرایط فتنه در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی" برای اعضا معرفی گردید.

همچنین در برنامه دیگری که با تعدادی از اعضا به این مناسبت در کتابخانه برگزار گردید اعضا به معرفی کتابهایی در این زمینه پرداختند و کتاب " خاطرات یک لباس شخصی" از انتشارات سپید برگ توسط کتابدار برای جمع حاضر معرفی شد.

برپایی نمایشگاه " کتاب بصیرت" از دیگر برنامه های برگزار شده کتابخانه شهید مطهری ضیاآباد به مناسبت پاسداشت روز 9 دی می باشد.

بيشتر