كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیب

سشسشس

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسیسی

2323

2323
1397/10/16 يكشنبه کتابخانه های عمومی شهید رجایی و علامه رفیعی قزوین میزبان برگزاری برنامه های مفید فرهنگی

کلاس قصه گویی با موضوع ولادت مسیح (شناخت ادیان) از کتاب: پرند ه ای از گل نوشته علی باباجانی به مناسبت ولادت حضرت مسیح برای نو نهالان در کتابخانه شهید رجایی برگزار شد.

در این کلاس در ضمن بیان داستان زیبا، به معرفی ایان مختلف و پیامبران اوالعزم و به ویژه  حضرت مسیح و معجزات ایشان پرداخته شد.

نشست معرفی کتاب با مضمون زندگانی پیامبران در کتابخانه شهید رجایی برگزار گردید که در این دورهمی کتابهای اسماعیل هنرمند نیا  با مضمون زندگانی امامان و چهارده معصوم (ع)با عناوین  حضرت محمد از تولد تا هجرت ،امام علی ،امام حسن، امام سجاد (ع) معرفی گردید . 

*************

 برنامه های مختلفی در هفته اول دی ماه در کتابخانه برگزار گردید. از جمله این برنامه ها می توان به نشست کتاب خوان کتابخانه ای که توسط فاطمه وحیدپور در کتابخانه برگزار گردید اشاره نمود.

در این نشست معصومه صحافیان کتاب سلام بر ابراهیم" کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است را ارایه کرد.

این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند؛

ناهید خادمی کتاب: آنچه خانمها باید بدانند" مجموعه جذاب و خواندنی برای خانمها وتکنیک روابط زناشویی موفق در آن شرح داده شده است.

مولود نورمحمدی کتاب: یک دقیقه با خودم"یک دقیقه برای خودتان شما را به سوی بهتر فکر کردن و بهتر از سابق عمل کردن می برد..

منیر نور محمدی کتاب: توان بی پایان ، با مطالعه و تفکر در  کتاب: توان بی پایان شما قادر خواهید بود استعدادهای نهفته درون خود را کشف و شکوفا کنید. بهترین و آخرین پدیده‌ها و فنون تغییر و تحول را برای اصلاح رفتار خود به کار گیرید. باآگاهی ازچارچوب‌های ذهنی افراد، روش برانگیختن و به حرکت واداشتن آنان را بیاموزید باارزیابی توانایی‌های خویش و انتخاب هدف‌های روشن، ذهن خود را برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی کنید و باشناخت ویژگی‌های قهرمانان، چنین ویژگی‌هایی را در خود بپرورانید.

 زینت میرانها، کتاب: مهارتهای زندگی از منظر روانشناسی و اسلام را معرفی کرد که  هدف کتاب بیان راهکارهایی در ارتباط اخلاقی و انسانی برای رشد و تعالی افراد می باشد که با واقعی نمودن واکنش ها و برخوردهای نیک و ملکه نمودن مهارتهای آن میسر خواهد شد.

 اصغر نیرومند، کتاب:  مجالس سبعه را ارایه کرد که یکی از آثار منثور مولانا جلال‌الدین محمد بلخی، و مجموعه مواعظ و مجالس مولانا یعنی سخنانی است که به وجه اندرز و به‌طریق تذکیر بر سر منبر بیان کرده‌است. مولوی در مجالس سبعه به شیوه خطیبان عمل کرده، در آغاز کلام، آیه‌ای از قرآن را آورده و سپس ضمن شرح و تفسیر آن آیه، حدیثی از محمد را بیان کرده و آن را با شعر و قصه پرورانده است.

و همچنین کلاس قصه گویی با محوریت کتاب" آشنایی با حیوانات اهلی نوشته اعظم خضریان" با حضور کودکان و مادرانشان  برگزار گردید و در ادامه کودکان به تصویرسازی کتاب پرداختند.

بيشتر