كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
بیبیب

بیبیب

بیبیب

3232

رزرزر

رزرزر

5656

121

5656
1397/10/18 سه‌شنبه افزایش انس اهالی روستای عصمت آباد با کتابخانه از طریق برگزاری برنامه های مفید فرهنگی

نشست کتاب خوان کتابخانه ای دیماه با حضور اعضای کتابخانه باقرالعلوم (ع) برگزار شد

در این نشست کتاب: سر رشته زندگی را بدست بگیرید نوشته دایر وین توسط نرگس غلامی / کتاب: یک فنجان آسایش برای مادران و دخترانشان نوشته سل کالین توسط زهرا ملک محمدی / کتاب: انسان و گیاهان شفا بخش نوشته علی اصغر قربان بیگی توسط مریم عیوضی/  کتاب : چاه نوشته محمد علی تشکری توسط سارا محمدی شریف/ کتاب: مدیریت خود نوشته پیتر فردیناند دروکر توسط وجیه ناصحی/  کتاب: علوم ترسناک نوشته آرنولد نیک توسط زلیخا رستمی گل محمدی،  معرفی و به اشتراک گذاشته شد .

برگزاری نشست بصیرتی با حضور فیروزی سرگروه طرح صالحین حوزه حضرت زینب س و بانوان فعال فرهنگی کتابخانه باقرالعلوم (ع) به مناسبت  سالروز حماسه 9 دی که با هدف بصیرت افزایی وبالا بردن سطح آگاهی اجتماعی اعضای کتابخانه برگزار شد از دیگر اقدامات این کتابخانه بود.

فیروزی از فعالان فرهنگی حوزه بانوان دراین نشست اظهار داشت: حضور عاشورایی 9 دی برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و این حماسه باید به شکل جاویدان در اذهان زنده بماند .

وی بر لزوم تبیین اهمیت حماسه 9 دی در خنثی سازی توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: حضور  مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات ملت بزرگ کشور عزیزمان محسوب می شود و باید نهایت تلاشمان را به کار بگیریم تا این حماسه نه تنها هیچگاه کمرنگ نشود .

 همچنین برگزاری جمع خوانی کتاب : نقشه نقشه برآب مروری بر بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای ( مدظله العالی)  رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه سال 1388 با حضور غزل جوادی از معلمین فعال و پر تلاش مدرسه دانش عصمت آباد و اعضای نوجوان کتابخانه باقرالعلوم (ع) به مناسبت سالروز حماسه 9 دی برگزار شد و اطلاعاتی درباره این حماسه عظیم به نوجوانان ارائه داده شد .

کارگاه مشاوره خانواده با موضوع مهارت های خودآگاهی و کنترل خشم با حضور بانوان فعال کتابخانه و همشهریان محترم با هدف بالا بردن سطح اگاهی اجتماعی و مهارتهای زندگی ، تقویت اعتماد به نفس ،تقویت روحیه مشارکت و همکاری،کمک به شناسایی و بیان احساسات ، تامین سلامت جسمی و روانی ، تقویت مهارتهای ارتباطی،ارتقای سازگاری فرد با خودش، دیگران و محیط زندگیش برگزار شد،لازم به ذکر است استاد کلیایی هر هفته تعدادی از منابع کتابخانه را که مرتبط با موضوع مشاوره است را انتخاب و در حضور شرکت کنندگان معرفی و به اشتراک میگذارد تا مراجعه کنندگان از منابع کتابخانه هم استفاده لازم را ببرند .

انجام برنامه یک زنگ با کتاب در کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) با هدف ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش آموزان و نوجوانان و رواج کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه های کتابخانه باقرالعلوم ع بود .

این برنامه که با هماهنگی مسئول کتابخانه با مریم دلشاد مدیر مدرسه دانش و هما محمد خانی دبیر پایه پنجم ابتدایی برگزار شد جرقه ای بود تا سایر مدارس و کلاس ها از این برنامه فرهنگی استقبال کنند و خواستار انجام مستمر این برنامه جهت انس گرفتن دانش آموزان با کتاب و کتابخانه شدند .

برگزاری کلاس های تجوید مقدماتی قرآن کریم ، کلاس خوشنویسی و کلاس قصه گویی از دیگر برنامه های انجام شده در کتابخانه باقرالعلوم است که هر یک مخاطبان خاص خود را جذب کرده است . این کلاس ها به صورت هفتگی در کتابخانه باقرالعلوم ع برگزار می گردد و ویژه بانوان می باشد .

اجرای طرح کتاب ببر بخون بیار با 30 نسخه از کتاب یادت باشد شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی در قالب وقف در گردش توسط مسئولین فرهنگی قرارگاه جواد الائمه برادر پاسدارحاج محمد حسن ناصحی و اسماعیل محمدی شریف (برادر شهید رمضان غلامی ) در کتابخانه باقرالعلوم ع با هدف ترویج سبک زندگی شهدا وامر به معروف و نهی از منکر از زبان شهدا صورت گرفت

همچنین تعداد 5  نسخه ازین کتاب توسط ایشان به کتابخانه باقرالعلوم ع اهدا شد .

بيشتر