كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
بیبیب

بیبیب

بیبی

بیب
1397/10/18 سه‌شنبه برگزاری کارگاه های قصه گویی و نشست های معرفی کتاب در کتابخانه شهید فهمیده تاکستان

کارگاه قصه گویی با حضور اعضای کتابخانه و مادران خانه دار توسط کتابداران کتابخانه شهید فهمیده لیلا طاهرخانی و سعیده نیکوکار تشکیل گردید.

 قصه گویی کتاب: زور گوی دادبزن ، نوشته: بهناز مشاطیان توسط نیکوکار کتابدار کتابخانه شهید فهمیده برای کودکان حاضر در این نشست اجرا گردید .

 لیلا طاهرخانی، کتابدار کتابخانه: شهید فهمیده  بعد ازبرگزری برنامه قصه گویی برای کودکان ، صحبتهایی در باره اهمیت و روشهایی درست  قصه گویی  ، انتخاب درست قصه برای مادران جهت قصه گویی در منزل برای فرزندان سخنانی را داشتند.

جلسه مثنوی خوانی در سالن کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان برگزار گردید بخش آغازین جلسه 48 (ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر )  خوانش غزل شماره 64 از گزیده غزلیات شمس  به کوشش محمدرضا شفیعی  کدکنی (امروز شهر ما راصدق رونق است و جان است / زیرا که شاه خوبان امروز در میان است ...)

و سپس گزیده ای از کتاب پیدای پنهان، در این نشست خوانده شد و بخشهایی از این کتاب نیز توضیح داده شد.

خوانش غزلی از مولانا توسط آقای نوید رحمانی و  شرح و تفسیر  دفتر اول  مثنوی از بیت 2456 تا 2491 ( داستان خلیفه و اعرابی )  توسط مسئول انجمن نوید رحمانی خوانده و توضیح داده شد

پیرامون لایه های چندگانه داستان های مثنوی منوچهر رحمانی توضیحاتی همراه  با اشعار برای حاضرین خواندند تا اطلاع بیشتری از محتوای  این مبحث داشته باشند

 در ادامه این نشست یکی از اعضای فعال انجمن مثنوی خوانی درس هایی از تذکره الاولیاء عطار را برای اعضای  حاضر خواندند و توضیحاتی مختصر در این موضوع را ارائه نمودند.

تشریح جنگ رنگ و بی رنگی  در عرفان توسط فرهاد رحمانی  در این نشست بازگو شد

شعر خوانی با موضوع مولانا را آقای عبداله رحمانی نایب رئیسشورای شهر برای حاضرین داشتند

دانش آموزان مقطع  ابتدایی  شهر نرجه از کتابخانه شهیدفهمیده تاکستان بازدید کردند.

طی این بازدید طاهرخانی مسئول کتابخانه بخش های کودک و نوجوان ، منابع کمک درسی، بخش نشریات و منابع مرجع را که از مهمترین بخشهای کتابخانه برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی هست توضیحاتی را داد.  

همچنین نمایشگاه کتاب و نشست بصیرت کتابدارن در کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان برگزار شد و نیز نشستی با همکاران کتابخانه شهید فهمیده مبنی بر معرفی کتاب وظایف در شرایط فتنه از رهنمودهای مقام معظم رهبری انتشارات قدر ولایت  را برای حاضرین جمع خوانی و روخوانی شد.

بيشتر