كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسی
1397/10/20 پنجشنبه کتابخانه های عمومی شهید فهمیده و شهید ثالث شهرستان تاکستان، فعال در نشست های مطالعاتی

کلاس قصه گویی ویژه کودکان و زنان خانه دار در کتابخانه شهید فهمیده تاکستان برگزار شد.

 قصه گویی کتاب: زور گوی دادبزن، نوشته: بهناز مشاطیان ، توسط نیکوکار کتابدار کتابخانه شهید فهمیده برای کودکان حاضر در این نشست اجرا گردید .

 اهمیت و روشهایی درست  قصه گویی  ، انتخاب صحیح  قصه برای مادران جهت قصه گویی در منزل از دیگر مسایل مطرح شده در این کلاس بود.

همچنین چهل و هشتمین جلسه مثنوی خوانی در سالن کتابخانه شهید فهمیده تاکستان برگزار گردید بخش آغازین جلسه 48 (ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر )  خوانش غزل شماره 64 از گزیده غزلیات شمس  به کوشش محمدرضا شفیعی  کدکنی (امروز شهر ما راصدق رونق است و جان است / زیرا که شاه خوبان امروز در میان است ...)

و سپس گزیده ای از کتاب پیدای پنهان توسط یکی از بانوان عضو فعال برای حاضرین در این نشست خوانده شد و بخشهایی از این کتاب نیز توضیح داده شد.

خوانش غزلی از مولانا توسط نوید رحمانی و  شرح و تفسیر  دفتر اول  مثنوی از بیت 2456 تا 2491 ( داستان خلیفه و اعرابی )  توسط مسئول انجمن نوید رحمانی خوانده و توضیح داده شد

پیرامون  لایه های چندگانه داستانهای مثنوی منوچهر رحمانی توضیحاتی همراه  با اشعار برای حاضرین خواندند تا اطلاع بیشتری از محتوای  این مبحث داشته باشند

 در ادامه این نشست آقایی از دیگر اعضای فعال انجمن مثنوی خوانی،  درس هایی از تذکره الاولیاء عطار را برای اعضای  حاضر خواند و توضیحاتی مختصر در این موضوع را ارائه نمود.

تشریح جنگ رنگ و بی رنگی  در عرفان توسط فرهاد رحمانی  در این نشست بازگو شد

شعر خوانی با موضوع مولانا را  عبداله رحمانی نایب رئیس شورای شهر برای حاضرین داشت .

***************

نشست کتاب خوان درکتابخانه شهید ثالث یحیی آباد برگزار شد

دراین نشست که جمعی از اعضاء شرکت داشتند کتاب های خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند .

کتاب های از قبیل  :

 امیرکبیر/  نوشته فرهاد حسن زاده که توسط محسن آشوری ارائه شد که این کتاب درمورد سرگذشت امیرکبیر برای نوجوان است .

میرزاکوچک خان / نوشته عصمت گیویان توسط عباس محمدی ارائه شد .

خلاصه کتاب :

 میرزا کوچک، بزرگ‌مردی در دوران معاصر است. روحانی شهیدی که الگویی برای زندگی انقلابی امروز ما، اسوة وطن‌پرستی،‌ عزت‌طلبی و مسلمانی ظلم ستیز و مبارزی استکبار‌ستیز بود. در راه هدف از بذل هیچ کوششی فروگذار نکرد و در این مسیر جان خود را نیز نثار کرد. این که چرا مردمی که با او آشنا بودند با وجود آن همه سختی و رنج، حاضر شدند تا همه چیز خود را در اختیار میرزا کوچک‌خان قرار دهند و این که میرزا چرا قیام کرد و چگونه در ابتدا موفق شد و در نهایت چگونه شکست خورد، از مهم‌ترین مسائل مطرح در تاریخ معاصر این سرزمین است که آشنایی با آن به خصوص در شرایط کنونی برای نوجوانان و جوانان این مرز و بوم ضروری می‌نماید. توصیفات رهبر معظّم انقلاب اسلامی نیز در خصوص شخصیت میرزا مؤیّدی بر این مدعاست.

"حرکت او یک حرکت ویژه بود، صبغة مردمی و نجابتی که در کارش داشت کم‌نظیر و در دوران معاصرش بی‌نظیر بود؛ رفتارش بر مبنای اسلام و اعتقادات دینی بود، حرکتش هم صد در صد اسلامی و ایرانی بود، با اجنبی در ستیز بود و استقلال مملکت را می‌خواست حفظ کند و یک نمونه مینیاتوری از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی را در محدودة خودش به وجود آورد."

این کتاب به صورت مختصر و مفید با قلمی روان و جذاب روایت داستان‌گونه‌ای از تاریخ زندگی و تحولات میرزا کوچک‌خان دارد.در پایان کتاب هم 3 نامه مهم از میرزا که در اواخر نهضت خود به دیگران نوشته است ذکر شده که مطالعه آخرین نامه که خطاب به سرکرده قشون قزاق بوده است، حقیقتاً خواندنی و عبرت‌آموز است

کتاب افراد موفق چگونه فکرمی کنند نوشته جان سی ماکسول توسط رضا قموشی ارائه شد .

خلاصه کتاب :

این کتاب در12 فصل نوشته شده که درمورد موفقیت  وجنبه های روانشناسی  بحث می کند قسمتی از خلاصه کتاب افراد موفق چگونه فکر می‌کنند؟:

یکی از ویژگی‌های افراد موفق، فکر کردن + خلاقیت به خرج دادن است. در این کتاب روش خلاقانه اندیشیدن بیان شده است. قسمتی از خلاصه کتاب افراد موفق چگونه فکر می‌کنند؟ را با هم می‌خوانیم:

بيشتر