كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیوندها
چهلمین سالگرد
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اسفندماه
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
FDFD

EWEWE

EWEWE

DSDSD

DSDSD

DSDSD

DSDSD

DSDSD

RERER

DFDFDF

SDSD

DSDSD

SDSD
1397/10/20 پنجشنبه در این گزارش بخوانید: سینما کتاب در محمودآباد، جمع خوانی در آوج، مسابقه کاردستی در یادگارامام و قصه گویی در کتابخانه عارف

دومین جلسه سینما کتاب در محمود آباد نمونه برگزار شد

دومین جلسه از طرح سینما کتاب با حضور مشتاقانه اعضا کتابخانه عمومی سالک قزوینی در این کتابخانه برگزارشد

این طرح با اثر بخشی فیلم و انیمیشن در نظر دارد فرهنگ مطالعه مفید را در جامعه نهادینه کند

در این طرح با انتخاب فیلم و انیمیشن در حوزه کتاب و کتابخوانی و ایجاد محیطی شاد فرهنگ مطالعه ،چگونگی مطالعه ،و آشنایی با کتابخانه و قوانین آن از طریق قدرت رسانه ی فیلم به مخاطبان آموزش داده می شود

با توجه به اینکه شهر محمود آباد نمونه،  فاقد سینماست این امکان به اعضا داده می شود که در کنار دوستان خود در آرامش کامل به تماشای فیلم پرداخته و پس از پایان آن نقد و تحلیل خود را ارائه دهند

کتابخانه عمومی سالک قزوینی در نظر دارد این طرح را بصورت پایلوت  بصورت هفتگی برگزار نماید

**********

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آوج با هماهنگی مدیریت آموزش وپرورش ودعوت ازمدارس شهرستان اقدام به برگزاری فعالیت هایی فرهنگی با هدف بزرگداشت حماسه ی نهم دی داشت که در این راستا : نشست کتابخانه ای،  روایتگری،  قصه گویی ، مسابقه نقاشی و نمایشگاه کتاب برای سنین مختلف بامحوریت روز بصیرت برگزار شد.

همچنین کتاب: فتنه سبز،  نوشته:  احمد قدیریان جمع خوانی شد و در کتابخانه بقیه الله آبگرم نیز  نمایشگاهی ازکتب 9 دی برپاگردید.

**************

کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه همزمان با فرارسیدن فصل زمستان اقدام به برگزاری برنامه هایی فرهنگی برای مخاطبان و جشن هایی مفرح با هدف جلب رضایت کودکان و نوجوانان کرد.

جمع خوانی، بلند خوانی و قصه گویی با محوریت قصه های زمستانه برای کودکان از دیگر فعالیت های انجام شده در این کتابخانه بودند. همچنین نقاشی و کاردستی هایی نیز به تناسب این ایام توسط کاظمی مربی توانمند و خوش ذوق بخش کودک کتابخانه تدارک و به انجام رسید.

از دیگر اقدامات صورت گرفته در کتابخانه ی یادگار امام اهدای جوایز برندگان جشنواره ی رضوی اعلام شده و همچنین مسابقه کتابخوانی شهرستان بود که با حضور ریاست شهرستان البرز محمدخانی و مهدی رشوند مسئول کتابخانه ی دبیرسیاقی انجام شد.

**************

برگزاری کلاس قصه گویی در کتابخانه عارف

باتوجه به نزدیک شدن ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت زینب (ع)کلاس قصه گویی با این موضوع در کتابخانه عارف برگزار گردید.دراین کلاس مژگان کاکاوند مربی کودک این کتابخانه به روایتگری زندگی این بانوی بزرگ اسلام در قالب قصه پرداخته و کودکان را با زندگی ایشان آشنا نمودند.

همچنین به مناسبت سالروز فرارسیدن ولادت حضرت زینب(ع)نمایشگاهی با این موضوع در طول هفته جاری در کتابخانه در حال برگزاری است که از جمله کتابهایی که در معرض دید مراجعین  قرار گرفته می توان به : زندگانی حضرت زینب ، خطابه زینب کبری، نمونه های ایثار حضرت زینب (س) ،انقلاب زینب کبری،زینب بانوی ماندگار تاریخ و... اشاره کرد.

بيشتر